Korsan satış cezası

Korsan satış cezası

Korsan satış cezası

Büyükşehir Belediyesi, yapılan kontrollerde, kaldırımlar, yol üzerleri ve bina ortak kullanım alanlarını işgal ederek korsan şekilde satışa sunulan bin 298 araca ceza kesti.

Büyükşehir Belediyesi,  yapılan kontrollerde, kaldırımlar, yol üzerleri ve bina ortak kullanım alanlarını işgal ederek korsan şekilde satışa sunulan bin 298 araca ceza kesti. Kentte faaliyet gösteren 688 ikinci el oto galerisinden 450’sinin Akyurt’taki Otonomi’ye taşındığının kaydedildiği açıklamada, özetle şöyle denildi:

“İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin kararı gereğince, zabıta ve emniyet ekiplerince gerçekleştirilen ortak uygulamalarda, 688 ikinci el oto galerisi hakkında işlem başlatıldı. Bu işlemler sonucunda, faaliyet gösteren 688 ikinci el oto satışı yapan oto galerici esnafından 450’sinin Otonomi’ye taşınması sağlandı. Yapılan uygulama sonucunda, 27 işyeri Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararına karşı ‘Yürütmeyi Durdurma’ kararı alırken, 156 oto galerici esnafı ise iş kolu değişikliğine giderek galericiliği bıraktı. 19 işyeri mühürlenirken, 27’si showroom olarak faaliyetine devam etti, 9 galerici de işyerini tamamen kapattı.”
Haberimizi Paylaşın
Hemen Arayın Canlı Yardım